Pro rodiče

Obrázek na pozadí Obrázek na popředí
Obrázek na pozadí Obrázek na popředí

Jsou nezletilí ohroženi hazardními hrami?

Děti jsou jako houby. Snadno a rychle do sebe nasají to, co vidí ve svém okolí. Kopírují vzorce chování svých blízkých a zkouší vše, co jim připadá lákavé. Je proto potřeba jim být dobrým průvodcem a vzorem. Děti totiž mají sklon experimentovat, nevnímají riziko, mají menší zkušenosti a jsou méně připravené se správně rozhodovat.

Zodpovědný přístup ke hraní a sázení začíná právě u prevence, aby hráči v pozdějším věku vnímali správně hranici, kdy se skvěle baví, a kde začíná tenký led. Právě děti jsou v tomto ohledu zranitelné, a špatné návyky si mohou přenést i do svého dospívání a vstupu do života.

Sazka a ochrana mladistvých

Sázení a hazardní hraní je v České republice do 18 let nezákonné. V Sazce máme několik kontrolních mechanismů, aby se mladiství k sázení nedostali. Důležitá je ale také prevence, na kterou není nikdy příliš brzy. Podporujeme proto také vzdělávání dětí v oblasti finanční gramotnosti na základních i středních školách.
1. Obrázek

Mystery shopping

Zaměřujeme se na kontrolu dodržování zákazu prodeje loterie osobám mladším 18 let.
2. Obrázek

Ověření e-mailu

Ověřujeme e-mail, kterým se budete
přihlašovat 
do herního účtu.
3. Obrázek

Platební karta

Provádíme ověření, že platební karta nebo bankovní účet je legitimně přiřazen k vašemu jménu.
4. Obrázek

Samokontrola věku

Hry "for fun/free to play" je možné hrát jen po věkové samokontrole.

Užitečné nástroje

1

Bezpečný internet

Internet umí být dobrý sluha a zlý pán. Nabízí téměř neomezené možnosti, ale také zde číhá mnoho rizik. Máme pro vás tipy, jak se na internetu pohybovat bezpečně, a jak vést k ostražitosti i vaše děti.
2

Rodičovská kontrola

Mějte přehled o tom, jaké internetové stránky vaše děti navštěvují. Naprostá většina zařízení připojených k internetu nabízí možnosti nastavit rodičovskou kontrolu, případně nainstalovat software, který takové zabezpečení poskytuje.
3

Výuka finanční gramotnosti

Jak souvisí finanční gramotnost a zodpovědné hraní? Velmi úzce. Rizikové hraní totiž může mít negativní dopad na finance hráče i celé jeho rodiny.